کودک ۱۰ ساله اینستاگرام را هک کرد و ۱۰ هزار دلار جایزه گرفت

شاید کمی باورش سخت باشد ولی کودکی که هنوز به سن قانونی برای ساخت حساب کاربری در فیسبوک نرسیده توانست با هک اینستاگرام جایزه‌ی ۱۰ هزار دلاری فیسبوک را از آن خود کند.

این پسربچه به سایت Iltalehi گفته که می‌تواند متون ارسالی توسط کاربران اینستاگرام را پاک کند و ادعای خود را روی پست آزمایشی این شبکه‌ی اجتماعی به اثبات رسانده است. یاهنی حتی اعلام کرده که با استفاده از روش خود توانسته کامنت‌های جاستین بیبر را پاک کند.

به گفته‌ی پدر این کودک، یاهنی و برادر دوقلویش پیشتر توانسته‌اند مشکلات امنیتی سایت‌های مختلفی را پیدا کنند ولی به دلیل نداشتن سن قانونی، نتوانسته کسی را نسبت به این مشکلات متوجه یا متقاعد کنند.

برنامه‌ی تشویقی فیسبوک برای پیدا کردن مشکلات امنیتی از هر فردی که بتواند هر گونه باگ یا حفره‌ی امنیتی را پیدا کند استقبال کرده و جایزه‌ی نقدی او را در اسرع وقت پرداخت می‌کند. این برنامه مشابه برنامه‌ی تشویقی گوگل است. براساس گزارشی که جدیدا از سوی فیسبوک منتشر شده، این کمپانی فقط برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۳ هزار گزارش از سوی محققان دریافت کرده که ۵۲۶ مورد تایید شده است.

در سال ۲۰۱۵، فیسبوک در مجموع ۹۳۶ هزار دلار به ۲۱۰ محقق پرداخت کرده که به طور متوسط هزار و ۷۸۰ دلار برای هر گزارش بوده است.

 منبع: زومجی